yemekduasi.gen.tr
Yemek Duası

  Sofra Duası
  Yemek Duaları
  Yemek Duası Arapça
Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan Yorumlar | En Çok Tartışılan Konular | En Çok Okunan Yorumlar


Yemek Duası Arapça

Yemek duası Arapça okunabileceği gibi, Türkçe olarak ta okunabilir. Dualarımızı yemekten önce ya da sonra okuyabiliriz. Fakat yemek sonrası okumak daha makbuldür. Bu duayı okumak,  peygamber efendimizin sünnetidir. Duayla Allah'a verdiği sayısız nimetleri için şükreder, sofralarımızın bereketlenmesini isteriz. Yemek duasının ardından amin demeli ve Fatiha suresini okumalıyız. 

Yemek Duası Arapça

Yemek duası neden okunur?

Bu dua Allah'ın bizlere sunmuş olduğu nimetler karşısında, Ona şükretmenin yollarından biridir. Yemek duasının okunması evde bereketi arttırır. Eve gelen misafirler olduğunda, yemekte dua okunduğunda bereketi arttıracaktır. Aynı zamanda günahların affedilmesine katkı sağlamaktadır. Hadisi şerifte yemek sonrası duasını eden kişinin günahlarının affedileceği bildirilmiştir. Başka bir hadiste ise, bu duayı okuyan kişinin yeni doğan gibi günahsız olacağı bildirilmiştir. Bu duanın okunması evdeki bereketi arttıracağı gibi, ailedeki çocukların ana babaya karşı gelmelerine engel olur. Çocuklarımıza örnek olarak yemek dualarını okumalı ve onlara da öğretmeliyiz. Çocukların küçük yaşlarda öğreneceği her şey, bu konuda kalıcı alışkanlık kazanmalarına yardımcı olur. 

Yemek duası Arapça nasıl okunur?

Elhamdülillah , Elhamdülillah, Elhamüllillahi'llezi et'amena , vesegana,ve cealena minel müslimin.

Elhamdülillahirabbil alemîn.
Vesselatü ve's-selamü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbiha ecmain.
Va'fuanna vağfirlena verhamna ente mevlana fensurna alel kavmil kafirin.
Va'fuanna vağfirlena verhamna ente mevlana fensurna alel kavmil kafirin.
Va'fuanna vağfirlena verhamna ente mevlana fensurna alel kavmil kafirin.

Allahümmeğfir sahibe haze't-taami vel-akilin. Allahümmec'al devletehüm daimen , evladehüm alimen saliha. Ve la tüsellıt aleyhim zalima.Allahümme zid ve latengus ni'meten kesiraten bi hurmetil Fatiha.

Yorumları ve Tartışma Forumları
İsminiz :
Yorumunuz :
Yorumunuza gelen cevapları takip etmek istiyorsanız, E - Posta adresinizi girmelisiniz. ( E - Posta Adresiniz Site de Yayınlanmaz)
Güvenlik : Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin

9 Yorum Yapılmış "Yemek Duası Arapça"sude
11.02.2014
bu siteye çok teşekkür ederim (ödevime yardımcı oldunuz)

gülsüm
25.12.2013
allah hepimizin dualarını kabul etsin

ali
23.12.2013
allah sizden razı olun rabbim inşallah dualarınızı kabul eder

burak taşkın
21.12.2013
işalah alah bize kapısını açar arkaşlar.

leyla bektaş
15.12.2013
ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN BEN 8YAŞINDAYIM VE ARTIK ÖĞRENDİM

mehmet kardaş
15.12.2013
Rabbim bunu yapanlardan razı olsun, allahin
Selami bereketi ve mağfireti sizinle olsun.

irem
11.12.2013
bilmediğim yerler vardı yaz dınız için şize çok teşekkür ediyorum

dilan kaya
09.12.2013
inşallah tüm dualarınızı Rabbim kbl eder

Aysegül
08.12.2013
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM DUANIN BAZI YERLERİNİ BİLMİYORDUM VE ÖĞRENDİMGizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

Yemek Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Nisan - 2014